istanbul Poyraz Sanat Merkezi
Müzik Direktörü

SERDAL MANSUROGLU

1979' da Tokat Zile'de dünyaya geldi. İlköğrenimini İstanbul' da, lisans öğrenimini C.Ü. İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İliskileri Bölümü' nde tamamlamış, bu sektörde bir süre yöneticilik yapmıştır.

Aileden gelen yatkınlıkla kendi kendine enstruman öğrenme süreci sonrasında 1994 yılından itibaren Temel müzik bilgisi ve T.H.M. alanında Müzikbilimci Etnomüzikolog Vural Yıldırım' la çalışmış, Üniversite öğrenimi dönemi müzik çalışmaları Grup ÇIĞLIK' ın ( C.Ü. 1997–2002 ) oluşumunu sağlamıstır. Müzik eğitim öğrenim süreci Hollanda'nın Twente kentinde Orientaals Dance Musik Centrum in Nederlands'da Ortadoğu Müzikleri alanındadır. Müzik Teknolojisi ve Stüdyo bilgisini Tonmayster Tuğrul Karataş' la, Klasik Gitar çalışmalarını İspanyol Filamenkogitarist Hans Markt' la, Koreografik sahne sanatları alanında modern dans grubu Tribalways'le (Hollanda), Greek müziği, protest özgün müzik, Türk sanat müziği alanında çok sayıda müzisyenin konser ve programlarında yer almıştır.

2009 itibariyle yurtdışı festivallerine davet edilmiş özellikle Hollanda'nın Twente kentinde Orientaals Centrum 2 - 3 Festivaline (Mart 2010 - Haziran 2011) ve in Blessuretijd Müzikaline (Eylül 2010) kendi bestelediği eserlerle katılmış, Hengelo ve Enschede bölgesinde çokkültürlülük etkinlikleri kapsamında Bağlama enstrümanının tanıtımı icrası amacıyla performanslar sergilemiş eğitimsel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmuştur. Eserleri birçok Avrupa kentinde (Almanya - Münster), Hollanda (Utrecht,Twente vs...) sahnelenen gösterilerde halen kullanılmaktadır. Besteci, söz yazarı, aranjör olarak meslek birliği (MESAM) üyesi bir müzik adamıdır.

Diskografi:

2021 Avrupa Birliği Türkiye Karşılaştırmalı Araştırma(Yüksek Lisans Tezi devam ediyor)

2021 Anadolu Taşlamaları - Yiğitlemeler (Anadolu Ozanlarından seçmeler devam ediyor...)

2021 World Tour with Bağlama ( Dünya Müzikleri projesi enstrümantal, devam ediyor...)

2021 Ben de entrüman çalabilirim (Teori Kitap Tamamlandı. Yayımcıda)

2020 Anılar ve Hatıralar (15 Eser 7 solistten oluşan Unutulmaz Türk Sanat Müziği Şarkıları - Arşiv Müzik Aranjör: Serdal Mansuroğlu

2020 Kimseler Kıyamaz - Ninni (Tekli Çocuk Şarkısı) Arşiv Müzik Söz: Serdal Mansuroğlu Müzik: Ali Doğan Çiçek Aranjör: Serdal Mansuroğlu

2019 Şah Hatayi Nefesleri (Karışık Sanatçılar Albüm) Hakikat Bir Gizli Sırdır Söz:Şah Hatayi Müzik:Serdal Mansuroğlu (Anadolu Müzik Yapım)

2017 Yol ve Kıyı ilk şiirler (kitap)

2016 MEB Müzik Öğretmeni İstanbul, Tuzla, Müzik Öğretmeni Dede Korkut Ortaokulu, Tuzla-İSTANBUL Oruç Reis TOKİ İmam Hatip Ortaokulu, Tuzla-İSTANBUL Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu, Tuzla-İSTANBUL Yunus Emre Ortaokulu, Tuzla-İSTANBUL

2016 YOL ve KIYI ŞARKILARI Solo Albüm Söz Müzik: Serdal Mansuroğlu ( Poyraz Records - Anadolu Müzik Yapım)

2014 Yoldaş Türküler - Karışık Sanatçılar - Kent Yolları Söz-Müzik:Serdal Mansuroğlu Filizkıran Fırtınası Söz:Hasan Hüseyin Korkmazgil Müzik:Serdal Mansuroğlu Arşiv Müzik - Bera Müzik (yurtdışı)

2012 Kervan Anadolu Müzik Yapım ve Arşiv Müzik Kent Yolları Söz-Müzik:Serdal Mansuroğlu Filizkıran Fırtınası Söz:Hasan Hüseyin Korkmazgil Müzik:Serdal Mansuroğlu

2011 Orientaals Centrum III Çığlıkça Enstrümantal Müzik:Serdal Mansuroğlu (Festival - Hollanda / Almanya / Fransa)

2010 Orientaals Centrum II Çığlıkça Enstrümantal Müzik:Serdal Mansuroğlu (Festival - Hollanda / Almanya) Alifa Eğitim Desteği Sertifika (Hollanda Devleti Sosyal İşler Dairesi) İnblesureteit Katılımcı Belgesi (Twente Futbol Kulübü - Hollanda)

2009 Temel Müzik Metodu - İSMEK (Eğitim Kitabı Dizgi)

2002 Sosyal Devlet ve Gelir Dağılımı (Lisans Bitirme Tezi)

Band performansları tercih eden müzisyene konserlerde " İstanbul Poyraz Sanat Orkestrası " İPSO eşlik etmektedir. Çeşitli enstrumanları çalabilen sanatçı M.E.B.' da Müzik Öğretmenliği ve özel eğitimciliğin yanında, İSTANBUL POYRAZ RECORDS müzik kayıt stüdyosunun müzik yönetmenliğini de yapmaktadır. Evli olan Mansuroğlu çalışmalarını çoğunluk İstanbul olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında sürdürmektedir.