istanbul Poyraz Sanat Merkezi
Hakkımızda

Hakkımızda

İstanbul Poyraz Sanat Merkezi "piyano, keman, çello, gitar, bağlama, ney, ud gibi birebir çalışma metoduyla kişisel gelişim merkezli enstrüman öğretimi yapılan" Müzik Direktörlüğünü Serdal Mansuroğlu'nun yaptığı 592001 Müzik Yayımcılığı Faaliyeti meslek koduyla ticari kayıtlı özel bir kuruluştur.

"İstanbul Poyraz Records" kayıt prodüksiyon stüdyosunda profesyonel ve amatör müzik kayıtları yapılmaktadır. İstanbul Poyraz Sanat Orkestrasıyla (İPSO) ve öğrenim sürecinde ileri öğrencileriyle sahne performansları sergilenmektedir.

Musiki Eseri SahipleriMeslek Birliği (Mesam) üyesi olarak Müzik Yapım Yayım Faaliyet alanında Tuzla Vergi Dairesi 6300288979 firma koduyla resmi faaliyet göstermektedir.

Enstrüman Tamir Bakım Tesviye Atölyesi yanında enstrüman tedarik hizmetleri de bulunmakta tamamen müzik odaklı faaliyet yürütmektedir.

 

 

Projeler

YOL VE KIYI ŞARKILARI

ANADOLU MÜZİK etiketiyle 14 Ocak 2016'da dijital satışa sunulan Yol ve kıyı şarkıları; Serdal Mansuroğlu'nun söz ve müziklerinden oluşan 12 şarkılık bir albüm. Deneme kayıtları Haziran 2012 de yapılmış, 3 yıllık bir çalışma elliyi aşkın müzisyenin katkısı ve 1000 saatlik bir stüdyo çalışmasının ürünüdür.

ANILAR VE HATIRALAR (DÜNDEN BUGÜNE T.S.M. ŞARKILARI)

ARŞİV MÜZİK etiketiyle 17 Temmuz 2020'de dijital satışa sunulan ANILAR VE HATIRALAR (DÜNDEN BUGÜNE T.S.M. ŞARKILARI); Serdal Mansuroğlu'nun Müzik Yönetmenliği ve Aranjörlüğünü yaptığı 15 şarkılık anonimleşmiş Türk Sanat Musikisi eserlerinden oluşan bir albümdür. 2018 yılında hazırlanan repertuvar için solist seçimi ve kayıt süreci 3 yılı aşan çalışma 1000 saatlik bir stüdyo çalışmasının ürünüdür. Albümde bulunan eserleri: Esra Afitap Tanış, Kerem Asılcan, Sevilay Kahraman, Taner Tamer, Elif Saatçi, Ayşe Bayar Odabaşı ve Serdal Mansuroğlu seslendirmişlerdir.

 

Karma Projeler

2012 yılında Anadolu Müzik Yapım ve Arşiv Müzik etiketiyle yayınlanan " KERVAN " ve 2014 yılında Bera Müzik Yapım ve Arşiv Müzik etiketiyle tekrar yayınlanan " YOLDAŞ TÜRKÜLER " adlı karma albümlerde iki eseriyle yer almıştır. 2019'da yayımlanan "Şah Hatayi Nefesleri" albümünde "Hakikat Bir Gizli Sırdır" eseriyle yer almıştır..

Yurtdışı Projeleri

2009 Hollanda'nın Twente kentinde Orientaals Centrum 2 - 3 Festivaline (Mart 2010 - Haziran 2011) ve in Blessuretijd Müzikaline (Eylül 2010) kendi bestelediği eserlerle katılmıştır. Eserleri birçok Avrupa kentinde (Almanya - Münster), Hollanda (Utrecht,Twente vs...) sahnelenen gösterilerde halen kullanılmaktadır.